Cennik

 

 

 

szatniaschodySala4P51125-215625

 

O mnie

Nowy cennik

 
Powrót  

O mnie

 

By dowiedzieć się, jak fantastycznie smakuje jabłko, trzeba go skosztować – czytanie o jego smaku nie zastąpi nam doświadczenia. Podobnie rzecz ma się z jogą – choć napisano o niej wiele, wiedza z książek nie przekłada się na praktykę. Gdy w 1993 roku skosztowałem owocu jogi, pokochałem tę ścieżkę i stała się ona przygodą mojego życia.

Różnorodność flory pozwala nam wybierać i łączyć te z roślin leczniczych, które są właściwe dla naszego schorzenia. Podobnie łącząc jogę wraz z innymi systemami pracy z ciałem i umysłem uzyskujemy wymierne korzyści. Dzięki postępom w dziedzinie medycyny psychosomatycznej, a także rozwojowi psychoterapii wiemy już, że rację mieli mistrzowie Wschodu, którzy głosili nierozerwalność ciała i umysłu. To, co jeszcze do XVIII wieku na Zachodzie uchodziło za magię, zyskało naukowe potwierdzenie i jest teraz rozumiane.

Po ponad 20 latach własnej praktyki i zgłębiania wiedzy nie tylko Wschodu, ale i Zachodu, chylę czoła przed mistrzami różnych kultur i epok. Każdy z nich w odmienny sposób pomaga mi patrzeć na zagadnienie zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka dając całościowy pogląd na harmonijne życie.

Dostrzegając, że świat jest taki, jaki jest, dostrzegając logikę łańcucha przyczynowo – skutkowego można sobie uświadomić, jak często patrząc subiektywnie nie zauważamy mądrości zawartej w całości Istnienia. Jeśli więc chcemy zmieniać świat, sądzę że powinniśmy zacząć przede wszystkim od samych siebie, własnego ciała i swojego punktu widzenia. I tu z pomocą przychodzi praktyka jogi – sprawia, że pod wpływem skupienia się na chwili obecnej, na asanie, oddechu oraz odczuciach płynących z ciała i umysłu, lepiej poznajemy samych siebie i otaczający nas świat. To z kolei umożliwia nam ujrzenie piękna w sobie i w innych.

Zajęcia, na które gorąco zapraszam, stanowią esencję mojej pracy. Podczas zajęć korzystam z wiedzy i umiejętności z zakresu Yogi, Do-in, Rinsho Shin, Tai chi, Qigong oraz Chiropraktyki i Psychosomatyki, a także techniki Alexandra. Na zajęciach zaczynamy od podstaw naukę tak wydawałoby się prostych czynności, jak wstawanie, siadanie, prawidłowe ułożenie stóp, bioder itp. Przede wszystkim nacisk kładziemy na techniki oddechowe oraz wzmocnienie mięśni grzbietu zapewniające właściwą, wyprostowaną sylwetkę. Łączymy praktykę asan, pracę z oddechem i koncentrację. Uczymy się, jak stosować zdobytą wiedzę i umiejętności na co dzień, by zapewnić sobie zdrowie, siłę i dobre samopoczucie.

Nauczyciele którzy byli i są dla mnie inspiracją:

  • E.Sadeh , M. Sroczyński , Guru Kaisen , Guru Prem , S.Gołąbek , E.Skalski , D. Garrigues , B.Leśniak , R. Dawkins ,H.Dyczek,  M.Artecki , J.Lewandowski , R. Fierfas , Ł.Molski i wielu wielu innych.

Terlecki Oskar

Powrót  

Komentarze są wyłączone.